hqdefault

Легендарни благослови од тројца Струмичани

Тројцата темпераментни Струмичани од Баница изгледаат навистина возбудени што се дел од традиционалното фрлање на крстот за водици.

кармин насловна

Најдобри нијанси на кармин за зимската сезона

Зимата е идеален период за да ја загреете атмосферата со вистинските нијанси на кармин кои дополнително ќе го истакнат вашето лице. Во продолжение погледнете кои кармини се препорачуваат за зимската Continue reading

snl19f-1-web

Урнебесна пародија на Џастин Бибер за рекламата на Келвин Клајн

„Saturday Night Live“, се придружи на серијата вирални шеги за последната реклама на Келвин Клајн, во која главната улога му беше доделена на ѕвездата со канадско потекло, Џастин Бибер.

fucking-good-ideas-bmw-e30-tm-concept30-57308

Препознатлив редизајн на BMW Е30

Долго време Е30 претставуваше омилен модел за повеќето љубители на BMW. Германската компанија го примени овој дизајн за да го претстави првиот М3 модел кој за кратко време се претвори Continue reading

istock_photo_of_dairy_products

Тие се спасувачи на имунитетот, и борци против дијабетесот

Редовната употреба на ферментирани млечни производи со намалени маснотии, како на пример јогуртот или сирењето, може да го намали ризикот од развој на дијабетес тип 2 за 25 отсто – Continue reading

longsheng_terraced_rice_fields__guangxi_province__china

Хипнотизирачки оризови полиња кои личат на искршено стакло

Оризот е основна храна на повеќе од половина жители во светот и има клучно значење во напорите да се спречи гладот во светот, но тоа е само дел од она Continue reading

2013-blog-rainbowigloo_how-to-make-rainbow-colored-igloo-using-milk-cartons-11

Игло со бои на виножитото

Даниел Греј од Нов Зеланд патувал на север до Едмонтон, Канада за да помине пет недели заедно со неговата девојка и нејзините родители за време на празниците.

NaturalBeautyIngredients-850x400

Состојки кои треба да ги барате во природните производи за нега на кожата

Научните истражувања го потврдија тоа што билкарити го знаат многу долго време: природните и ботаничките екстракти можат да дадат одлични резултати кога станува збор за нега на кожата.

Soca-River-Photo-by-Béla-Török-740x491 (1)

Тиркизна убавина во Словенија

Реката Соча, долга 138 километри, разубавува бројни предели ширум Словенија, со што го продолжува остатокот од нејзиниот тек и кон Италија (43 км).