10 модели на здолништа кои ќе се носат оваа пролет

PicMonkey Collage

Нема поженствено парче облека од здолништето…а најидеалното време за нив – пролетта, допрва доаѓа. 

И додека минатата пролет се носеа долги, плисирани здолништа и „pencil“ здолништа, оваа сезона ќе се носат малку пошироки модели. Плисираните модели сè уште се во мода, но во малку поспортска варијанта. И „pencil“ моделите се тука, меѓутоа не со толку висок струк.

Превртената кожа е еден од главните материјали, особено во маслинеста боја.

На голема врата се враќаат долгите тексас здолништа. Во комбинација со едноставна бела кошула, рамни сандали и шешир ќе бидете подготвени да ја дочекате пролетта.

images-2015-03-suknje_za_prolece_9_460277660

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *